لیزیک
لیزیک

لیزیک

لیزیک LASIK مخفف (Laser Assisted in situ Keratomileusis) به معنی استفاده از لیزر در ضخامت بسیار پائین برای درمان قرنیه می باشد.

در عمل لیزیک دوره بهبودی بیمار کوتاه بوده و این عمل در بیمارانی که نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم دارند بسیار موثر می باشد. از مهمترین مزایای این روش کاهش وابستگی فرد به عینک و لنز تماسی است.

جهت اطلاع: کلمه لیزر  LASER مخفف کلمات Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. در واقع لیزر منبع نوری است که فقط با یک طول موج بی نهایت خالص  تولید می شود.

پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم به عمل جراحی لیزیک حتما مقاله "این افراد هرگز عمل لیزیک انجام ندهند" را مطالعه نمائید.
این افراد هرگز عمل لیزیک انجام ندهند

 عمل لیزیک Lasik بسیار ساده و درواقع یک عمل سرپایی بوده و با استفاده از چند قطره بی‌حسی انجام و پس از آن جراحی با لیزر و درحدود 5 دقیقه با طول مدت 5 تا 20 ثانیه لیزر در هر چشم  انجام می‌شود. عمل لیزیک برای تمام افراد بالای 18 سال که طی 6 ماه شماره عینک آنها ثابت مانده باشد و در افراد با نزدیک بینی 1 تا 10 دیوپتر یا آستیگماتیسم کمتر از 4 دیوپتر و همچنین افرادی که دوربینی 1 تا 6 دیوپتر دارند قابل انجام است. اما بعضی از بیماران که بیماریهایی مانند قوز قرنیه، کدورت قرنیه دارند هرگز نباید این عمل را انجام دهند. همچنین افراد دارای بیماریهایی مانند خشکی چشم، آب مروارید، آب سیاه، بیماری های شبکیه و یا در افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده و بیماریهای رماتیسمی، زنان باردار و شیرده از انجام این عمل منع می شوند.
افرادی که از لنز تماسی نرم استفاده می‌کنند دقت داشته باشند که حداقل یک هفته قبل از انجام معاینات از لنز خود استفاده نکنند و برای کسانی هم که از لنز تماسی سخت استفاده می‌کنند، این زمان به مدت 3 هفته قبل از معاینه یا عمل لیزر افزایش پیدا می‌کند.

منبع :

http://www.dresmaeili.com

تعداد بازدید: 780

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.