چاقی و بارداری
چاقی و بارداری

چاقی و بارداری

چاقی و بارداری

 عوارض چاقی در دوران بارداری:
عوارض مادری:
چاقی کلا عوارض بارداری از جمله فشارخون بالا،مسمومیت بارداری، دیابت بارداری و لخته شدن خون در مادران و همچنین میزان سقط را افزایش میدهد.جنین مادران چاق درشت تر هستند و بالطبع زایمان سخت بیشتر شده و معمولا منجر به میزان بیشتری سزارین می شود.از سویی بیهوشی دراین افراد خطرات بیشتری دارد و حتی عوارض بعد از جراحی مانند عفونت زخم ونواحی دیگرومیزان خونریزی رحمی واز سویی خطر ترومبوآمبولی نیز در این افراد افزایش دارد.

عوارض جنینی:
چاقی معمولا منجر به افزایش زایمان زودرس، تولد جنین مرده،جنین درشت، و چاقی فرزنددر سنین خردسالی و نوجوانی می شود.همچنین چاقی شانس داشتن جنین دچار نقص لوله عصبی را دو برابر می کند که شایعترین علت ایجاد فلج در بچه هاست و حتی مصرف کافی اسیدفولیک نمی تواند بطور کامل جلوی چنین خطراتی را بگیرد.

مشاوره قبل از بارداری:
مشاوره قبل از بارداری برای تمام خانم هایی که در سنین باروری به سر می برند, باید انجام شود. یکی از مواردی که مادر را ملزم به انجام مشاوره می کند چاقی است. به مادران هشدار داده می شود که قبل از اقدام به بارداری باید وزنشان را کاهش دهند زیرا در دوران بارداری مجاز به گرفتن رژیم غذایی و کاهش وزن نمی باشند.

در زمان مراجعه باید قد و وزن فرد اندازه گیری شود و اندکس توده بدنی تعین شود که این اندکس در مادر قبل از بارداری باید بین 22 تا 24 برسد.و از آنجایی که که کاهش وزن از طریق رژیم  غذایی خاص برای بسیاری از افراد بسیار مشکل است و بعد از مدت کوتاهی رها می شود و به علت زندگی ماشینی امروزی انجام ورزش نیز عملا برای خانمها مقدور نمی باشد،امروزه از وسایل ایمن برای رفع چاقیهای موضعی استفاده می شود که بهترین آنها دستگاه Nemesis  می باشد چرا که همزمان لیفتینگ پوست ناحیه را نیز انجام میدهد تا از شلی آن جلوگیری نماید.

 همانگونه که دیده می شود در خانمها بسیاری از تجمعات چربی و چاقی در نواحی شکم،باسن،و پستان می باشد که تا به امروز لاغری خصوصا نواحی لگن و باسن بسیار سخت و تدریجی و ناموفق بوده اما با کاربرد ایمن این دستگاه عمل مذکور بسیار آسان گشته است.

 و از آنجایی که در این دستگاه فقط از امواج رادیوفرکانس و گرمای حاصل از ان استفاده می شود حتی برای رفع چاقی نواحی پستان و غبغب هم به راحتی و بدون واهمه می توان استفاده کرد و بدین ترتیب از انجام اعمال جراحی پرهزینه که در مواردی هم عوارضی مانند عفونت بعد از عمل و یا خطرات بیهوشی در پی دارد بی نیاز شد.

منبع:

http://www.drs-azari.ir

تعداد بازدید: 1029

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.