لیپوماتیک
لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک:
حذف چربیهای موضعی به روش لیپوماتیک:
روش لیز یا ذوب چربی دراین روش برخلاف سایر روشها با ایجاد حرارت و سوختگی نمی باشد بلکه بر اساس امواج مادون صوت بوده که مزیت اصلی تکنولوژیک این روش محسوب می شود.. این امواج علاوه بر لیز چربی باعث تحریک فیبروبلاست ها و افزایش قوام سپتوم ها و سفت شدن پوست خواهد شد.عدم ایجاد حرارت برای ذوب چربی سبب می شود که در این روش سوختگی پوست یا احشا درونی، عفونت و درد وجود نداشته و ضمنا در اینده نیز سبب پیری زودرس پوست ناحیه مبتلا نمی شود. 
در نهایت اگر عمل برداشتن چربیهای زاید و موضعی با روش لیپوماتیک و توسط فردی متخصص و متبحر انجام شود می تواند نتایج شگفت انگیزی (همانطور که سعی شده است در تصاویر مربوط که توسط اینجانب انجام شده است نشان داده شود) در پی داشته باشد. 
 

مزایای لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن، لیپولیزر، لیپولیز اولتراسونیک و کرایولیپولیز: 
از جمله برتری های این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود: عدم نیاز به بیهوشی، انجام عمل با بی حسی موضعی، اینفیلتراسیون اتوماتیکِ محلول بی حس کننده به طور یکنواخت، نیاز به مقدار کمتر محلول بی حس کننده (Tumescent)، بدون ریسک سوختگی در محل ورود کانولا، بدون ریسک سوختگی و نکروز پوست و خارج کردن چربی نواحی کوچک و وسیع می باشد. 
از مزیت های دیگر این سیستم، امکان تخلیه چربی های عمقی و سطحی پوست، عدم ریسک سوراخ شدن احشا، درد بسیار کم بعد از عمل، کبودی و اِدِم بسیار کم، عدم شل شدن پوست و لیفت مناسب آن است. 
دستگاه لیپوماتیک (EVAsp) که در این مرکزمورد استفاده قرار می گیرد از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های برداشت چربی در دنیا می باشد. مزیت این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های حذف چربیهای موضعی، زمان جراحیِ کوتاهتر بدون ایجاد آمبولی، درمان کلیه نواحی بدن و نفوذ عمیق و سریع به بافت های چربی و بافت فیبروز زیر جلدی بدون آسیب رساندن به بافت های غیر چربی بوده و همچنین درد کمتر، کبودی و تورم خیلی کم و دوره نقاهت خیلی کوتاه از مزیت های دیگر این دستگاه نیز می باشد. 

به طور خلاصه برتریهای لیپوماتیک نسبت به سایر روشها عبارتند از : 

• عدم ایجاد سوختگی پوست 

• درد کمتر حین عمل وپس از عمل 

• تورم وکبودی کمتر 

• زمان عمل کوتاهتر است 

• میزان داروی بیحسی کمتری نیاز دارد 

• انقباض پوست بهتر وبیشتر است ونتیجه جمع شدن پوست وجلوگیری از شلی پوست بهترانجام می شود 

• درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر،سینه آقایان وافراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگر است 

• ریسک پارگی احشائی وآمبولی ندارد. 

امادگی های قبل از عمل: 
• ازمایشهای مورد نیاز را انجام دهید وجواب انها را همراه داشته باشید. 
• پزشک را در جریان تمام سوابق پزشکی و درمانی خود قرار دهید. 
• عدم مصرف آسپرین، بروفن وسایرداروهای ضد التهاب از این گروه که می توانند باعث افزایش خطر خونریزی شوند از حدود یک هفته قبل از عمل. 
• قبل از مراجعه جهت بستری استحمام کنید. 
• در موارد عملهای سنگین از هنگام اتمام عمل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل وجود شخصی که از شما مراقبت کند بسیارکمک کننده است 
بعضا دیده یا شنیده می شود که این عمل توسط پزشکان عمومی یا تکنیسین ها یا پرستاران اتاق عمل انجام میشود که گاها با عوارضی نیز همراه بوده است. از انجایی که عمل لیپوماتیک یک عمل جراحی محسوب می شود بهتر است توسط یک جراح متخصص و مجرب انجام شود. حتی مشاوره لیپوماتیک به دلیل تخصصی بودن کار باید تو سط پزشک متخصص انجام شود. 
در این مرکز کلیه مشاوره ها و اعمال جراحی مستقیما توسط اقای دکتر اسفندیاری انجام می گیرد. 
در این روش محلول سرم نمکی به همراه ماده بی حس کننده و آدرنالین در محل عمل توسط پمپ تزریق، تزریق می گردد. تزریق ماده فوق سبب تورم محل عمل و باز شدن بافت ها می گردد و ماده بی حس کننده نیز سبب بی حسی موضعی می شود و آدرنالین موجود در محلول انقباض عروقی می دهد در نتیجه در حین تخلیه چربی ‚ آسیب عروقی به حداقل می رسد و خون ریزی به شدت کاهش می یابد. 
همچنین آدرنالین پس از انقباض عروقی ایجاد شده سبب می شود جذب ماده بی حس کننده از طریق رگها کاهش یابد، ضمن اینکه مدت بی حسی افزایش می یابد و میزان داروی بی حسی در سیستم گردش خون در حد پایینی نگه داشته شود و پس از عمل جراحی به مدت 24 تا 48 ساعت بی حس باقی خواهد ماند. در این مدت بیمار نیازی به داروی مسکن و ضد درد نخواهد داشت. 
بعد از تزریق ماده بی حسی کانولای دارای انعطاف (Flexible cannula) در سایزهای مختلف، در 3 جهت فضائی حرکات Rotational (گردشی سه بعدی) انجام می دهند و با امواج اینفراسونیک چربیها خرد شده و همزمان خارج می شود. 
پس از عمل جراحی بیمار بدون کمک دیگری راه می رود و ظرف 48 ساعت با جذب یا تخلیه محلول با قی مانده از محل عمل جراحی، شرایط طبیعی خود را به دست می آورد. 

آمادگی های بعد از عمل:

• مصرف مایعات فراوان حداقل تا 48 ساعت بعد ازعمل 

• خروج ترشحات تا 24 تا 48 ساعت بعد از عمل از محل سوراخها ادامه داشته و بعد از ان خود به خود سوراخها بسته شده وترشحات قطع می شود. 

• بر خلاف تاکید بسیاری از مراکز بر انجام ماساژ که بسیار دردناک هم می باشد در تکنیک ارایه شده در این مرکز نیازی به انجام ماساژبعدااز عمل نمی باشد. 

• بعد از عمل در مرکز گن به شما پوشانده می شود که پوشیدن ان بین دو تا شش هفته کمک زیادی به کاهش تورم و فرم گیری بدن می کند. 

• درد بعد از عمل بسیار خفیف بوده و در صورت نیاز با داروهای مسکن خوراکی تجویز شده برطرف می گردد.(توجه کنید که به جز داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک داروی مسکن دیگری مصرف نکنید، بعضی مسکن ها خطر خونریزی را زیاد می کنند.) 

• 24ساعت بعد از عمل می توانید دوش بگیریدو به صورت محدود پیاده روی کنید و معمولا 48 تا72 ساعت بعد می توانید به فعالیتهای طبیعی بر گردید. انجام ورزشهای سنگین و شنا به زمان بیشتری دارد. 

• معمولا تا دو هفته بعد ازعمل، تورم ادامه دارد که گاه باعث می شود فرد تغییر محسوسی در کاهش سایز نداشته باشد. از هفته دوم به بعد تورم به صورت محسوس کاهش می یابد و تا شش هفته 70 تا 80هشتاد درصد نتیجه کار مشخص شده ولی نتیجه نهایی به خصوص در چاقی های شدید و پوست های شل و افتاده گاه تا شش ماه طول می کشد. 

منبع:

http://www.ariantandis.com

تعداد بازدید: 780

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.