تنها با یک عمل جراحی شکم خود را زیباتر کنید
تنها با یک عمل جراحی شکم خود را زیباتر کنید

تنها با یک عمل جراحی شکم خود را زیباتر کنید

تنها با یک عمل جراحی شکم خود را زیباتر کنید

زیبایی مقوله ای است که همگان طالب آن هستند. همین امر بسیاری را به مطب های متخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی می کشاند. یکی از شایع ترین مراجعات در جراحیهای زیبایی، بدشکلیها و نازیبایی های شکم است؛ به طوری که برجستگی بیش ازحد نامتعارف شکم، شلی و افتادگی پوست شکم و وجود چین های متعدد در پوست شکم هنگام نشستن که پوشیدن بسیاری از لباسها را غیرممکن می سازد یا وجود ترکهای فراوان در پوست شکم چنان آزاردهنده است که بیمار را ترغیب به انجام عمل جراحی می کند. دکتر عباس پریسای، متخصص جراحی (پلاستیک و ترمیمی) از بایدها و نبایدهای جراحی آبدومینوپلاستی می گوید.

آبدومینوپلاستی چیست؟
آبدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که به منظور اصلاح و ترمیم چاقی، شل شدگی بیش از حد و افتادگی پوست شکم انجام می شود. در صورتی که جراحی به درستی انجام شده باشد، پس از جراحی شکم صاف تر، سفت تر و بدون ناهمواری قابل توجه خواهد بود.

آیا به کمک آبدومینوپلاستی می توانیم لاغر شویم؟
به هیچ وجه. این عمل باعث کاهش قابل توجه وزن نمی شود و بیمارانی که تحت این عمل قرار می گیرند، باید رعایت رژیمهای غذایی و انجام ورزشهای مناسب را ادامه دهند.

آیا عمل آبدومینوپلاستی برگشت پذیر است و مجددا چربی ها جایگزین می شوند؟
خیر. چون سلول چربی در افراد بالغ قدرت تقسیم ندارد. اگر وزن بیمار ثابت هم باشد نتیجه عمل برگشت پذیر نیست. حال اگر بیمار متعاقب جراحی شکم، رعایت رژیم غذایی و ورزشهای مناسب را کند، مطمئنا با گذشت زمان نتیجه بهتر هم خواهد شد.

چه کسانی کاندید جراحی آبدومینوپلاستی هستند؟
بهترین کاندید برای این عمل افرادی هستند که شکمهای بزرگ و پر چربی دارند که پوست آن آویزان است و با رژیم غذایی یا برنامه منظم ورزشی لاغر نمی شوند ولی در عین حال، قسمتهای دیگر بدن آنها متناسب است. این جراحی به ویژه برای خانمهایی که بارداریهای متعدد داشته اند و پوست شکمشان دچار کشش شده و از طرفی، عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده توصیه میشود. این عمل جراحی همینطور برای افراد پیری که خاصیت ارتجاعی پوستشان را از دست داده اند و دچار چاقی و لاغری های مکرر شده اند نیز توصیه می شود. با استفاده از این عمل جراحی، افراد می توانند اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود پیدا کنند، ولی بهتر است قبل از عمل در مورد توقعاتی که از نتایج این جراحی دارند و همینطور در مورد نگرانیهای خود با جراح مربوطه صحبت کنند تا در مورد این مسائل و نتیجه عمل با هم به توافق مورد نظر برسند.


جراحی آبدومینوپلاستی در چه کسانی منع استفاده دارد؟

افراد زیر کاندیدای مناسبی برای جراحی آبدومینوپلاستی نیستند:

:: افراد مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی پیشرفته

:: افراد با دیابت کنترل نشده

:: افراد مبتلا به بیماریهای روماتیسمی و اسکولیتها، آرتریت روماتوئید و...

:: افراد با سابقه آمبولی ریه و لخته شدن خون در پاها که مستلزم مصرف داروهای ضدانعقاد است.

از طرفی افرادی که تصمیم به کاهش وزن شدید دارند یا خانمهایی که قصد باردار شدن دارند نباید از این عمل جراحی استفاده کنند که توجیه آن نیز این است که طی این عمل جراحی عضلات راست شکم کنار یکدیگر فیکس می شود ولی طی بارداری و در نتیجه رشد جنین، این عضلات از هم دور شده و شکم باز به وضعیت قبل از آبدومینوپلاستی برمیگردد.

آیا آبدومینوپلاستی عوارض دارد؟
سالانه هزاران عمل آبدومینوپلاستی موفق در سطح دنیا انجام می شود؛ به خصوص اگر این عمل توسط یک جراح ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود، نتیجه عمل عموما رضایت بخش است. با این وجود همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی دیده شود؛ عوارض نادری مثل درد، کبودی، سفتی و تشکیل لخته های خونی در ناحیه عمل و بی حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است به وجود بیاید. مقدار عوارض را می توان با انجام درست و به موقع سفارشات جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد از عمل جراحی (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

منبع:

http://drparisay.com

تعداد بازدید: 719

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.