لیزر واژینال
لیزر واژینال

لیزر واژینال

یکی از بزرگترین شکایت خانمها این است که احساس میکنند واژن آنها شل شده است.این احساس باعث میشود که آنها در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس کافی نداشته باشند.وایا اینکه بسته به شدت مشکل دچار علایم مختلف و کاهش کیفیت زندگی شوند.


مهمترین علل شلی واژن:
– پروسه طبیعی افزایش سن و اثر نیروی ثقل زمین
– در اثر بارداری و زایمان
-تغییرات ناشی از هورمونها در دوره یاسگی
-ناشی از بعضی مشکلات نادر مثل سرفه یا یبوست مزمن
عوارض شلی واژن و ضعف عضلات کف لگن چیست؟
– بی اختیار ادرار و مدفوع
-پرولاپس (افتادگی) ارگانهای لگنی
– عدم رضایت جنسی
-درد مزمن لگنی
– در موارد یأسگی خشکی ودرد هنگام نزدیکی
البته مهم است که اختلاف بین شلی واژن و ضعیف شدن عضلات لگن از هم افتراق داده شود که از طریق معاینه توسط پزشک انجام میگردد.یاد آور میشویم که بانوان عزیز نباید از شلی واژن بترسند، چرا که امروزه درمان های مختلفی برای شلی واژن وجود دارد.


پیشگیری:
– انجام ورزش هاى کگل، یوگا
-داشتن رژیم غذایی مناسب جهت جلوگیری از یبوست
– داشتن رابطه جنسی مرتب و ارگاسم چرا که باعث کشیده شدن عضلات لگنی میشوند.
درمان:
– اعمال جراحی ترمیمی مثل واژینوپلاستی،ترمیم سیستوسل و رکتوسل (افتادگی مثانه و رکتوم)، پرینورافی
– روش جوانسازی واژن با لیزر


لیزر واژینال چیست؟
استفاده از لیزر co2 در جوانسازی واژن اخیرا انقلابی در درمان بیماریها و مشکلات زنان بوده است. چرا که واژن نیز عضوی از بدن بوده و دارای فیبر های فراوان کلاژن است ٠ بنابراین همانند پوست صورت میتوانییم در لیفت آن از لیزر استفاده کنیم.این روش درمانی با استفاده از لیزر واژینال بدون درد و خونریزی بصورت سرپایی در عرض ١٠ دقیقه انجام میگردد.


چگونه لیزر در جوانسازی واژن مؤثر است؟
با استفاده از لیزر انرژی گرمایی فراوانی به بافت واژن وارد شده و این انرژی باعث تحریک کلاژن سازی و تغییر کلاژن های واژن میگردد و افزایش کلاژن سازی باعث سفتی واژن و کشیدگی رباط های نگهدارنده لگن و واژن میشود.


نتایج :
در مقالات انجام شده نتایج حاصل از لیزر با عمل جراحی  یکی بوده ولی با عوارض کمتر. در افرادی که جوانسازی واژن با لیزر انجام داده بودند سفتی واژن  و تغییر بافت واژن با انجام پاتولوژی ثابت شده است.رضایت جنسی افزایش یافته و بعلت درمان بی اختیاری ادرار بهبود کیفیت در زندگی افراد مشهود بوده است٠همچنین لیزر واژینال بهترین روش درمانی در افراد یائسه میباشد که از خشکی و درد هنگام رابطه جنسی رنج می برند.


سایر استفاده های لیزر در زنان:
– جهت روشن کردن و Bleeching تیرگی پوست ناحیه تناسلی و زیر بغل
– از بین بردن خال و زگیل و ضایعات پوستی
– درمان عفونت های مزمن دهانه رحم
– درمان خشکی واژن در افراد یائسه
– رفع افتادگی و چروکیدگی ناحیه تناسلی


لیزر واژن:
لیزرواژینال و تاثیر شگرف آن در زندگی بانوان
لیزر واژینال و تاثیر شگرف آن در زندگی بانوان
مجرای واژن یا مهبل جزئی از آخرین بخش های دستگاه تناسلی زنانه محسوب می شود. ساختاری شبیه به دیگر اندام های داخلی بدن دارد و از مخاط، بافت مخاطی و یک غشاء خارجی تشکیل شده است.

 

آتروفی واژن:
در طی یائسگی، مخاط واژن همراه با فیبروسیتی که سوخت و ساز آن غیرفعال شده، کاملا متضاد با فیبروبلاست عمل کرده و در نتیجه قادر به تولید اسید هیالورونیک و دیگر مولکول های لازم به منظور ایجاد یک ماتریکس برون یاخته ای از گلیکوپروتئین نخواهد بود. این خود به نحوی سبب خشکی مخاط، کاهش رطوبت، کم شدن قوت و در نتیجه موجبات شکننده شدن و عفونت واژن را فراهم می کند. کاهش رطوبت در بافت همبند واژن به احتمال زیاد به دلیل کاهش تولید کلاژن و کاهش حالت دفاعی لنفوسیت ها است که در این وضعیت رسیدن به لامینا پروپریا از طریق رگ های خونی دشوارتر از رسیدن به اپیتلیوم واژن (جایی که احتمال وجود عوامل عفونی وجود دارد) از طریق بافت همبند خواهد بود.

 

لیزر واژینال:
هدف از درمان آتروفی واژن، بازسازی و بهبود فعالیت متابولیک واژن با استفاده از یک سنتز جدید است که علاوه بر بازسازی کلاژن شامل هیالورونیک اسید، گلیکوزآمینوگلیکان ها و پروتئوگلیکان است. این بازسازی و درمان توسط تکنولوژی جدید و پیشرفته لیرز واژینال انجام می شود. این لیزر به عنوان یک راه حل طبیعی و غیرتهاجمی در جهت جوانسازی، زیبایی و مقابله با پیری دستگاه تناسلی زنان کاربرد وسیعی دارد. این روش درمانی ابتکاری و بدون درد، حجم، رطوبت و خاصیت ارتجاعی مخاط واژن را بدون هیچ گونه عارضه جانبی که در درمان های دارویی و حتی جراحی سنتی به چشم می خورد، بازسازی می کند.
لیزرواژینال یکی از اعمال غیر جراحی و بنیادین در جوانسازی واژینال و بازسازی واژن بوده و به عنوان یک نوآوری جدید در تکنولوژی  محسوب می شود.این لیزربه عنوان یکی از پیشرفته ترین تکنیک های جوانسازی واژن، با ایمنی بالا و خاصیت اثربخشی بی‌نظیر، نتیجه یک تکنولوژی پیشرفته و طراحی ویژه در سطح جهانی و در حوزه زیبایی زنان است، که به طور موثر بافت ضعیف شده ناشی از افزایش سن را با تولید کلاژن بازسازی می کند.
این عمل بدون درد، بدون خطر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. برای تمامی خانم ها مناسب بوده، برای برخی یک جایگزین مناسب به منظور کاهش درد ناشی از دیگر روش های درمانی و برای برخی دیگر نیز به جای استعمال کرم HRT قابل استفاده است.
این لیزر از نوع فرکشنال بوده و با استفاده از لیزر CO2 کار می کند. این لیزر با ایجاد تحریک گرمایی در بافت، موجب فعال شدن سلول های فیبر و بلاست می شود. بازسازی کلاژن در زیر پوست واژن سبب تکثیر هر چه بیشتر سلول ها و افزایش میزان خون جریان یافته در واژن می شود. پس از بکارگیری لیزر واژینال و با فعال شدن سلول های فیبروبلاست، بار دیگر مخاط واژن تغذیه شده و هیدراته می شود و بدین ترتیب جوانی و سلامت خود را باز می یابد

 

مزایای لیزر واژینال:
تاکنون این  لیزردر حوزه زنان به ویژه در دوره پس از زایمان و قبل و بعد از یائسگی بسیار موثر عمل کرده است. از جمله مشکلاتی که می‌توانند با استفاده از  این تکنولوژی نوین درمان شوند خشکی واژن، آتروفی واژن، بی اختیاری ادرار، مقاربت جنسی دردناک و عفونت های دستگاه تناسلی است.
بیماران تحت درمان با لیزر از بهبود روابط جنسی و ارگاسم خود که نتیجه رفع مشکلات تنگی و خشکی واژن بوده است، خبر داده اند. افزایش کیفیت بافت و خاصیت انعطاف پذیری، افزایش جریان خون انتقال یافته به واژن، تنگی کانال واژن، بازسازی و جوانسازی واژن و ترمیم بافت آسیب دیده از مزایای ارزنده لیزرواژینال است.این  لیزرمی تواند به قرار گرفتن PH واژن در یک وضعیت نرمال و کاهش عفونت های مکرر کمک کند. بازسازی واژن و بهبود کیفیت بافت مخاطی در رفع خشکی و افزایش رطوبت بسیار تاثیرگذار است.
لیزر  فرکشنال از سال‌ها قبل در حوزه های مختلف همچون پوست و زیبایی، به منظور ارائه درمانی موثر در جهت تحریک سلول های فیبروبلاست پوست و ارتقای هر چه بیشتر فرایند بازسازی بافت کاربرد وسیعی داشته است. امروزه این تکنولوژی در جوانسازی واژن نیز کاربرد یافته است.

 

بهبودی پس از درمان:
در کمتر از ۳۰ روز پس از درمان، بازسازی بافت های جدید در دیواره واژن، بهبود حجم، رطوبت و خاصیت ارتجاعی مخاط انجام می شود.

منبع:

http://drnikfarjam.com

تعداد بازدید: 602

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.