رد پای 5 بیماری بدن در چشم ها
رد پای 5 بیماری بدن در چشم ها

رد پای 5 بیماری بدن در چشم ها

ردپای فشار خون بالا در چشم ها

فشار خون بالا را قاتل خاموش نیز می نامند. به خاطر اینکه زمینه ساز بیماری های قلبی عروقی و یا سکته مغزی می شود که هیچ علائم ظاهری خاصی ندارند.
اما چشم ها مشکل پرفشاری خون را و عواقب آن را لو می دهند. در واقع فشار خون بالا باعث انقباض مویرگ های شبکیه چشم می شود.
اگر چشم پزشک تان متوجه این موضوع شد و به شما هشدار داد، حتما به یک پزشک متخصص قلب مراجعه کنید و بقیه ی کارها را به وی بسپارید.

 

ردپای کمبود ویتامین A در چشم ها

اگر شب ها بینایی تان دچار مشکل می شود، احتمال دارد که نیاز به مصرف زیاد سبزیجات و میوه های نارنجی و زردرنگ (غنی از بتاکاروتن) و ماهی های چرب (ویتامین A) دارید.
شبکوری معمولا در افرادی که دچار کمبود ویتامین A هستند شایع تر است. کمبود این ویتامین باعث کاهش رنگدانه ای به نام «رودوپسین» در چشم ها می شود. این رنگدانه شیوه ی دیدن نور را تنظیم می کند.
از آنجایی که هر مشکلی راه حلی دارد، برای رفع این مشکل نیز لازم است مصرف هویج، کدو حلوایی، سیب زمینی شیرین، اسفناج و کره را بیشتر کنید.
اگر پای چشم هایتان گود و کبود است، به طوری که با خواب منظم یا آرایش نیز نمی توانید آن را بپوشانید، احتمالا از مشکل رینیت آلرژیک رنج می برید.

 

ردپای بیماری های التهابی در چشم ها

اگر به مدت چند هفته بدون شب زنده داری و یا خستگی مفرط، صبح ها با چشم دردناک و پر از خون از خواب بیدار شدید، بهتر است کمی هوشیارتر باشید.
این درد و قرمزی چشم ها می تواند علامت ورم عنبیه چشم باشد. این مشکل التهابی نشان می دهد که به احتمال زیاد التهاب دیگری در یک جای دیگر بدن وجود دارد.
توجه داشته باشید که بیماری هایی مانند بیماری کرون، پلی آرتریت روماتوئید و یا پسوریازیس جزو بیماری های التهابی هستند که علائمی روی چشم های یک چهارم مبتلایان به جا می گذارند.

 

ردپای آلرژی ها در چشم ها

اگر پای چشم هایتان گود و کبود است، به طوری که با خواب منظم یا آرایش نیز نمی توانید آن را بپوشانید، احتمالا از مشکل رینیت آلرژیک رنج می برید.
در واقع گرد و غبار، آلاینده ها، موی حیوانات یا هر ماده ی آلرژی زای دیگر که از طریق تنفس به بدن نفوذ می کنند، علاوه بر واکنش های آلرژیک دیگر باعث هجوم خون در زیر چشم ها می شوند و از آنجایی که پوست دور چشم ها بسیار نازک است، این مشکل به وضوح قابل مشاهده است.
بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید تا مشخص شود سیاهی دور چشم تان به دلیل چیست؟
اگر علت آن آلرژی باشد، می توانید با مصرف داروهای آنتی هسیتامین این سیاهی های زیر چشم را برطرف کنید.

 

ردپای اختلالات غده تیروئید در چشم ها

اگر با دیدن عکس هایتان متوجه شدید که چشم هایتان از حدقه در آمده است، شاید پای مشکلات تیروئیدی در میان باشد.

داشتن چشم هایی که انگار از حدقه بیرون زده است، می تواند نشان دهنده ی پرکاری تیروئید باشد.
در این صورت ترشح هورمون ها باعث آسیب به عضلات و بافت های حدقه ی چشم می شود.
توجه داشته باشید که بیماری «بازدو» عامل اصلی 75 درصد پرکاری تیروئید است و در خانم ها 5 تا 10 برابر شایع تر از آقایان است.
این مشکل باعث بروز علائم چشمی در 50 درصد بیماران می شود.

 

منبع:

http://homabina.ir

تعداد بازدید: 529

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.