بهترین خوراکی ها برای سفید شدن دندان
بهترین خوراکی ها برای سفید شدن دندان

بهترین خوراکی ها برای سفید شدن دندان

بهترین خوراکی ها برای سفید شدن دندان
دوست دارید دندان های سفیدتری داشته باشید؟ غذا و خوراکی های زیر را مصرف کنید.

    سیب، کرفس و هویج. این میوه ها و سبزی های تازه مانند لکه بر های طبیعی عمل می کنند چون میزان بزاق را افزایش می دهند. چون بزاق به طور طبیعی دهان و دندان ها را تمیز می کند می توان این میوه ها و سبزی های را یک پاک کننده خوب دانست. همچنین سیب، هویج و کرفس باکتریهایی را که موجب بوی بد دهان می شوند از بین برده و از سویی به دلیل آنکه با سطح دندان سایش پیدا می کنند موجب سفیدی بیشتر آن می شوند.
    پرتقال و آناناس٫ این میوه ها نیز به ترشح بزاق و در نتیجه شستن دندان ها به صورت طبیعی کمک می کنند. مراقب باشید لیموترش بیش از حد با دندان هایتان تماس پیدا نکند، چراکه اسید زیاد می تواند به دندان ها آسیب برساند.
    جوش شیرین. تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ صورت گرفت نشان داد که می توان در ترکیب خمیردندان ها از جوش شیرین استفاده کرد. جوش شیرین مدت ها به عنوان روشی سنتی برای سفید کردن دندان مورد استفاده قرار می گرفت. بهترین راه استفاده از خمیردندان های حاوی جوش شیرین است، اما می توانید گاهی مسواکتان را به جوش شیرین آغشته کنید و مستقیما روی دندان ها بکشید.
    ماست، شیر و پنیر. محصولات لبنی حاوی اسید لاکتیک هستند که می توانند در برابر پوسیدگی از دندان ها محافظت کند. قبلا مطالعات نشان داده بودند که کودکانی که چهار بار در هفته ماست مصرف می کردند کمتر از سایر کودکان به پوسیدگی دندان مبتلا می شوند. محققان معتقدند که پروتئین های موجود در ماست دندان ها را در مقابل اسیدهای مضر که موجب پوسیدگی دندان میشود محفاظت می کنند. پنیر  نیز راهی مناسب برای سفید شدن دندان ها است زیرا تکه های غذا را از روی دندان ها پاک می کند.

منبع:

http://drmmohebi.ir

تعداد بازدید: 481

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.