PRP ( تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت )
PRP ( تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت )

PRP ( تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت )

PRP ( تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت )

روش درمانی PRP ( تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت ) یکی از روش های جوانسازی پوست است. این روش باعث فعال شدن تولید کلاژن و در نتیجه کاهش چین و چروک های پوست می شود. پلاکت ها عناصری هستند که بطور طبیعی در داخل خون وجود داشته و در تسریع التیام بافت ها، کاهش التهاب و درد، افزایش بافت همبندی و افزایش تراکم استخوان ها نقش مهمی ایفا می کنند.

تزریق PRP در مطب انجام می شود و از جمله کاربرد های آن کاهش چین و چروک ها و جوانسازی پوست می باشد. بسیاری از بیمارانی که دارای خط خنده و یا چین و چروک در اطراف چشم ها و پیشانی هستند با تزریق PRP پوست صاف تر و یکنواخت تری پیدا می کنند.

مکانیزم اثر PRPبه اثرات پلاکت ها در بدن باز می گردد. پلاکت ها عناصر خونی هستند که درون پلاسما وجود داشته و وظیفه ی افزایش جریان خون به نقاط آسیب دیده ی بافتی و نیز افزایش تولید کلاژن را بر عهده دارند. با افزایش سن بتدریج تولید کلاژن کاهش یافته و در نتیجه حالت الاستیسیته ی پوست کم می شود. این مساله باعث ایجاد چین و چروک های پوست می شود. با افزایش دادن تعداد پلاکت ها با تزریق PRP، بدن پلاکت بیشتری برای تولید کلاژن خواهد داشت و افزایش تولید کلاژن باعث از بین رفتن چین و چروک های پوست می شود

روش تزریق PRP به این ترتیب است که ابتدا از بیمار مقدار بسیار کمی ( چند سی سی ) خون گرفته می شود و سپس با استفاده از مواد و ابزار مخصوص ( کیتPRP ) و قرار دادن نمونه در دستگاه سانتریفیوژ، پلاکت ها از خون جدا شده و به نواحی مورد نظر تزریق می گردند. تزریق PRP معمولا 3 الی 6 بار به فواصل 4 هفته ( و یا تا زمان حصول نتیجه ی مطلوب ) انجام می شود.

در صورت تمایل به انجام مشاوره ی رایگان می توانید با تلفن های 22859098 (021) ویا 22865536 (021) تماس گرفته و یا به آدرس drbonyadi@gmail.com ایمیل بزنید. در جلسه ی مشاوره، جزئیات روش های مختلف ( شامل مزایا و محدودیت های احتمالی آن ها ) با در نظر گرفتن ویژگی های چهره ی شما تشریح گردیده و تمامی اطلاعات ضروری در اختیارتان قرار داده می شود تا بر مبنای آن، در مورد مناسب ترین روش برای شما تصمیم گیری شود.

منبع:

http://www.drbonyadi.net

تعداد بازدید: 1330

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.