علائمی هشدار دهنده بیماری‌های عفونی لثه (پریودنتیت)عبارتند از:
علائمی هشدار دهنده بیماری‌های عفونی لثه (پریودنتیت)عبارتند از:

علائمی هشدار دهنده بیماری‌های عفونی لثه (پریودنتیت)عبارتند از:

علائمی هشدار دهنده بیماری‌های عفونی لثه (پریودنتیت)عبارتند از:   

• تورم و تغییر رنگ لثه 
• خونریزی لثه هنگام مسواک زدن یا جویدن و یا بخودی خود. 
• بوی نامطبوع و مزه بد دهان 
• تحلیل لثه و نمایان شدن ریشه دندان‌ها و حساس شدن دندان‌ها 
• کند شدن یا سست شدن دندان‌ها و عدم توانایی در جویدن 
• لق شدن دندان‌ها 
• ترشح عفونی از شیار لثه 
• جابه جا شدن تغییر جهت دندان‌ها بدون لقی 
بیماری‌های عفونی لثه منتج از فعالیت گروهی از میکروب‌های هوازی و بی هوازیست. 
خونریزی با کوچکترین فشاری ممکن است رخ دهد، حساسیت دندان‌ها بالا می‌رود و بوی نامطبوعی در محیط دهان می‌پیچد و دندان‌ها، مخصوصاً دندان‌های تک‌ریشه کمی سست می‌گردند. اما از انتهای مرحله سوم شروع مرحله چهارم بیماری خونریزی‌ها بی‌دلیل و خود به خود اتفاق می‌افتد، لثه‌ها ورم می‌کند و عمق پاکت‌ها لثه‌ای به حداکثر می‌رسد و معمولاً در این زمان خسارات استخوانی گسترش چشمگیری دارد که با پیشرفت در مرحله چهارم لقی دندان‌ها به حداکثر رسیده و حتی با زبان شخص بیمار دندان‌ها جا به جا می‌شوند. 
در مقایسه بین خانم‌ها و آقایان، خانم‌ها اندکی بیشتر از آقایان در ریسک ابتلا به بیماریهای لثه هستند. 
امروزه تنها روشی که بدون آسیب به دندان‌های دیگر، دندان از دست رفته را جایگزین می‌کند عمل کاشت پایه دندانی یا ایمپلیت است. 
کاشت دندان زمانی انجام می‌گردد که یا دندانی از دست رفته و جای خالی آن باقی مانده است و یا امیدی برای نگهداری و مداوای دندانی وجود ندارد. 
در واقع ایمپلنت آخرین گزینه محسوب می‌گردد که البته امروزه می‌تواند در صورتی که به نکات تخصصی در کارگزاری آن دقت شود و خود شخص در حفظ و نگهداری آن دقیق عمل کند، طول عمری بیش از 10تا15 سال داشته باشد. طبق آخرین روش‌ها، امروزه می‌توان تنها در یک جلسه از بین رفته و غیر قابل نگهداری را جایگزین نمود و شخص را در همان جلسه با دندانی جدید و بدون تغییر ظاهری برای ادامه زندگی مهیا نمود. 

ایمپلنت یا پایه‌های دندانی از جنس تیتانیوم هستند که 9 از سازگارترین فلزات در محیط بدون انسان است. انواع مختلف این پایه‌های تیتانیومی امروزه در جهان تولید می‌گردد که از نظر جنس یکی هستند و فقط طرح، تکنولوژی و سابقه کمپانی‌های مختلف با هم فرق دارند.

منبع:

http://bartarinha.com

تعداد بازدید: 297

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.