خارش پوست به جنین آسیب می رساند؟
خارش پوست به جنین آسیب می رساند؟

خارش پوست به جنین آسیب می رساند؟

خارش پوست به جنین آسیب می رساند
سوال :

من هفته ۳۴ بارداری هستم. چند روزی هست که بدنم خارش شدید دارد. از شکم شروع شد و الان دست و پا و صورتم هم خارش دارد. به همراه خارش، قرمزی و دانه هم دارد. طاقتم سر آمده! شب ها خواب ندارم، از سوزش شدید. سردی هم زیاد می خورم و ادویه استفاده نمی کنم. لطفا راهنمایی کنید. آیا برای جنینم خطر دارد یا باعث زایمان زودرس می شود؟

پاسخ دکتر آزیتا محمدی نژاد، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
توصیه می شود در صورت وجود هر گونه بثورات آن را به اطلاع پزشک خود برسانید. حتی اگر بثورات به بارداری مربوط نباشد، بازهم بهتر است که پزشک آن را بررسی کند و در این زمینه توصیه های لازم را به شما ارائه بدهد.
اگر خانمی دچار خارش باشد، حتما آزمایش‌هایی برایش درخواست می‌شود که اگر آنزیم‌های کبدی و بیلی‌روبین بالا باشد، باید به آن رسیدگی و برای درمان اقدام کرد.
البته در ماه آخر بارداری برای بعضی از خانم ها انواعی از حساسیت ها ایجاد می شود که حساسیت پوستی یکی از آنهاست. در صورتیکه با دوش آب خنک و نوشیدن مایعات رفع نمی شود لازم است تا با متخصص پوست مشورت کنید و درمان دارویی انجام دهید.
این احتمال نیز هست که شما دچار بیماری خارش بارداری شده اید. این بثورات ممکن است هر یک از نواحی بدن را گرفتار سازد ولی احتمال بروز آنها در روی دست ها، پاها، بازوها، و ساق پاها بیشتر است. با وجود اینکه آزاردهنده و خارش دار هستند، خطری برای جنین ندارند.

منبع:

http://niniban.com

تعداد بازدید: 1033

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.