جراحی زیبایی پلک - افتادگی و پف پلک فوقانی و تحتانی
جراحی زیبایی پلک - افتادگی و پف پلک فوقانی و تحتانی

جراحی زیبایی پلک - افتادگی و پف پلک فوقانی و تحتانی

افرادی کاندید جراحی زیبایی پلک می باشند که شل شدگی و افتادگی نسوج دور چشم و پلک، موجب ظاهری سالخورده و چهره ای غم ناک و عبوث در فرد شده و جوانی و شادابی چهره فرد را کاهش داده باشد.

از نظر زیبایی شناسی، چشم ها مهمترین بخش صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند.

یکی از اولین علائم ظاهری سالخوردگی در صورت و در ناحیه دور چشم و پلک ها ظاهر می شود. این تغییرات شامل شل شدن و افتادگی پوست پلک های فوقانی و تحتانی و نیز بیرون زدگی چربی می باشد که منجر به پف آلودگی پلک ها می شود.

درمان اصلی این حالت، عمل جراحی پلاستیک پلک ها (بلفاروپلاستی) است که طی آن پوست شل شده و اضافی، بانضمام عضله سطحی و چربی اضافی زیر آن برداشته می شود که علاوه بر رفع احساس سنگینی و ظاهر عصبی، باعث افزایش میدان بینائی فوقانی، شادابی و جوانتر شدن چهره خواهد گردید.

جراحی پلاستیک پلک می تواند تغییرات ایجاد شده اطراف چشم را برطرف ساخته و چهره ای زیباتر و جوانتر برای فرد ایجاد نماید.
جراحی زیبایی پلک باید توسط افراد با تجربه و آموزش دیدگان این رشته (فوق تخصص جراحی پلاستیک پلک) انجام شود تا هیچگونه عوارضی برای بیمار ایجاد نشود.

افتادگی پلک فوقانی و پف پلک تحتانی که چهره ای مسن و سالخورده برای بیمار ایجاد می کند، با عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی (جراحی زیبایی پلک) قابل اصلاح می باشد.

با توجه به اینکه پلک عملکردهای متعددی برای محافظت از چشم دارد، اگر جراحی بدرستی و دقیق انجام نشود، نه تنها نمی تواند زیبایی لازم را برای بیمار ایجاد نماید، بلکه می تواند خطرات وخیم و جبران ناپذیری برای چشم و بینایی داشته باشد.

در سالهای اخیر تکنیک مدرن بلفاروپلاستی با "لیزر" در پزشکی پیشرفته جایگزین روش معمول گردیده است. استفاده از لیزر مزیت های قابل توجهی دارد. افزایش سرعت و دقت برش ها با کمترین تهاجم و دستکاری بافت های حساس، و نیز اثر انعقادی لیزر در حین برش، موجب فراهم آمدن میدان عمل بدون خونریزی و تمیز می شود که جراح را قادر می سازد مراحل عمل جراحی را با آرامش کافی و تسلط کامل و به نحو احسن اجرا و تکمیل نماید.
پس از عمل، درد، تورم و کبودی بسیار کمتر بوده و بیمار نقاهت کوتاهتری را طی می نماید.
به همان اندازه که جراحی پلاستیک و زیبایی پلک می تواند موجب جوانی و زیبایی بیمار گردد، به همان اندازه می تواند خطرات و عوارض جبران ناپذیری برای بیمار ایجاد نماید، لذا قبل از عمل، بررسی و تحقیق در مورد جراح، امری بسیار ضروری است.

منبع:

www.eyeplast.com

تعداد بازدید: 1274

تذکر مهم شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت e پزشک منتشر می شود مبادرت به خود درمانی کنید.